english version

Buspasy w Warszawie dostępne dla rowerzystów?

Już prawie dwa miesiące warszawscy rowerzyści mogą korzystać z tzw. buspasów w niektórych miejscach stolicy. Takie ułatwienia już od dawna istnieją w wielu europejskich miastach.

 

Na początku września władze Warszawy pozwoliły rowerzystom na poruszanie się buspasami wymalowanymi na ulicy Królewieckiej. Podobno jest to początek większych zmian. W Polsce, podobnie jak w krajach Zachodu, wprowadza się bowiem coraz więcej ułatwień dla rowerzystów. Rozwiązane z buspasami ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom jednośladów. Po pasie, który jest przeznaczony dla autobusów, porusza się bowiem mniej pojazdów, niż na innych częściach jezdni. Przez to spada także prawdopodobieństwo potrącenia rowerzysty.

Jest to dobre rozwiązanie także dla zmotoryzowanych użytkowników dróg. Przypomnijmy, że wyprzedzając jednoślad, należy zachować minimum jeden metr odstępu od niego, co często jest prawie niemożliwe. Dlatego mniej rowerów na tradycyjnych pasach oznacza także większy komfort dla kierowców samochodów.

Rowerzystom, którzy na okres zimowy chcą przesiąść się na cieplejszy środek lokomocji, polecamy skorzystanie z naszej warszawskiej wypożyczalni samochodów. Dostępne są w niej również auta z bagażnikiem rowerowym, które świetnie sprawdzą się jeszcze jesienią - znacznie ułatwią rowerowe wycieczki poza granice miasta.

Oddział Warszawa
ul. Radarowa 1
02-137 Warszawa
tel. +48 22-846-03-86
tel. 24h: +48 501-350-355
fax: +48 22-846-02-95
mail: kontakt@autocash24.pl
skype: autocash.rent

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód