english version

Bałtyk zimą? Co zobaczyć, poruszając się samochodem?

Bałtyk zimą? Co zobaczyć, poruszając się samochodem?

Miłośnicy mroźnych krajobrazów chcą odwiedzić Bałtyk zimą. Lód i śnieg pokrywający piasek, uderzające fale wody i dużo więcej zdrowego jodu niż latem – oto trzy najważniejsze składowe zimowego klimatu nad morzem. Jeśli planujesz wyjechać nad Bałtyk, sprawdź, co zobaczyć poruszając się samochodem.

Dlaczego warto jechać nad Bałtyk zimą?

Wyjazd na morze zimą ma wiele plusów – i to nie tylko tych związanych z widokami czy jodem wdychanym dla zdrowia.
Bałtyk zimą: 

  • jest mniej oblegany – zamiast tłumu turystów, znajdziesz spokój i ciszę, 
  • oferuje tańsze noclegi, 
  • oferuje niższe ceny usług – np. w ofercie gastronomicznej, 
  • do większości miejsc (np. muzeów czy latarni) zapewnia dostęp bez kolejek,
  • jako jedyny region kraju nie ma smogu. 

Jak dojechać zimą nad morze?

Nad morze zimą najlepiej pojechać autem. Poruszając się samochodem, masz największą niezależność i komfort. W przypadku pociągów trzeba o tej porze roku liczyć się z różnymi utrudnieniami – np. opóźnieniami, brakiem miejsc siedzących, niedziałającym ogrzewaniem, a nawet drzewem przewróconym na torach. Jeśli masz prawo jazdy, ale nie masz swojego samochodu, wypożycz go. Jako wypożyczalnia samochodów AutoCash realizujemy wynajem długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy – idealny na weekendowy wypad lub tygodniowy urlop nad morzem.

Miejsca, które warto odwiedzić zimą

Gdzie dokładnie jechać nad morze zimą? Jakie atrakcje turystyczne czekają nad Bałtykiem?
Polecamy 5 miejsc, które warto odwiedzić samochodem

Snowpark w Sopocie 

Większość ludzi, którzy uprawiają sporty zimowe, wyjeżdża zimą w góry. Powszechnie Bałtyk nie kojarzy się z narciarstwem ani snowboardem, co można uznać za plus dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów. Jeśli lubisz jazdę na nartach (w tym na nartach biegowych) lub po raz pierwszy chcesz się tego nauczyć, to Łysa Góra w Sopocie ze snowparkiem jest dla Ciebie. W pobliżu Trójmiasta, Wieżycy i Przywidza wyznaczono nawet specjalne trasy na biegówki.

Rezerwat przyrody Kępa Redłowska i Klif Orłowski

Są takie miejsca, które warto zobaczyć jak najszybciej, bo niestety w przyszłości mogą zniknąć. To między innymi rezerwat przyrody Kępa Redłowska i Klif Orłowski w Gdyni (przy ul. Orłowskiej). Wskutek erozji i sztormów ściana urwiska cofa się co roku o ok. 1 metr. Odwiedź to miejsce zimą, aby zachwycić się magicznym widokiem, odprężyć się i popatrzeć na swoje codzienne obowiązki z dystansu. 

Molo w Sopocie

Po półkilometrowym molo w Sopocie możesz zimą spacerować za darmo.To najdłuższe molo nad Bałtykiem, które wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Poza tym stężenie jodu na molo jest większe niż na plaży, więc nawet krótki spacer wyjdzie Ci na dobre. Oczywiście warto pamiętać o ciepłym ubraniu, czapce i szaliku, bo na molo...wieje. 

Półwysep Helski

Ośnieżone plaże, wydmy i lasy są dla wielbicieli zimy widokiem nie do opisania. Dołącz do tego grona i wybierz się na Półwysep Helski, gdzie wiatr wieje w mniejszym stopniu niż w innych nadmorskich miejscach. Najdalej wysuniętą miejscowością cyplu Półwyspu Helskiego jest Hel. Przez cały rok – a więc również zimą, gdzie turystów (i kolejek) jest mniej – możesz np. zobaczyć  Fokarium. To miejsce poniżej poziomu wody, w którym znajdujący się za szybą ludzie obserwują foki. O 11:00 i 14:00 odbywa się karmienie fok, więc wybierając się w tych godzinach, atrakcja będzie jeszcze ciekawsza. Blisko Fokarium stworzono "Park wydmowy". Dostępne do zwiedzania jest także muzeum Dom Morświna.

Gdańska Starówka

Wciąż nie wiesz, gdzie nad morze w zimie? Może warto pojechać do Gdańska? Urok gdańskiej starówki jest niezmienny, ale zimowa aura sprzyja odpoczynkowi. Na ulicach spotkasz mniej turystów, więc czas upłynie dużo spokojniej. Gdańska Starówka słynie z zabytków i dzieł sztuki od Fontanny Neptuna przy ul. Długiej, po Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności i Bazylikę Mariacką. 

Bałtyk zimą dla wszystkich 

Morze Bałtyckie i nadmorskie miejscowości zimą to propozycja dla wszystkich – dla singli, par, rodzin z dziećmi i seniorów. Odnajdą się tu sympatycy aktywności fizycznych i sportu, ale też ci, którzy szukają wyciszenia, piękna przyrody i romantycznych krajobrazów. Wreszcie i osoby, które nastawiają się na zwiedzanie i poznawanie zabytków, mogą wybrać Bałtyk na urlopową wycieczkę. Jak dojechać nad Bałtyk? Jeśli zależy Ci na spokojnej trasie, wygodzie i maksymalnej mobilności, wybierz samochód. Możesz wypożyczyć go w wypożyczalni Auto Cash działającej w różnych miastach Polski

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód