english version

Awaryjne Toyoty Pius również w Polsce

Toyota uruchomiła kampanię naprawczą swojego modelu Prius. Okazało się bowiem, że niektóre modele tego samochodu mają usterkę modułu mocy. UOKiK opublikował numery VIN pojazdów, których właściciele powinni zgłosić się do serwisu.

 

Toyota jest największym producentem samochodów hybrydowych. Jej flagowy model - Prius, jest produkowany od 1997 roku. Najnowszy model trzeciej generacji zadebiutował natomiast w roku 2009 i podobnie, jak poprzednicy, reprezentuje segment C.

Niektóre modele tego samochodu wyprodukowane między 14 stycznia 2009, a 5 lutego 2014 mogą mieć wadliwe oprogramowanie modułu mocy. Powoduje ono przegrzanie się tranzystorów, przez co samochód może podczas jazdy przełączyć się w tryb awaryjny, a w ekstremalnych sytuacjach nawet zatrzymać (na skutek zresetowania pamięci układu sterowania).

Informację podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na jego stronie internetowej (www.uokik.gov.pl) można znaleźć listę numerów VIN samochodów, które są objęte planem naprawczym Toyoty. W Polsce chodzi o ponad 550 egzemplarzy tego modelu.

fot. M 93/wikipedia

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód