english version

Autem po Świętokrzyskim - trasy i atrakcje

Autem po Świętokrzyskim - trasy i atrakcje

Jeżeli planujesz zwiedzić autem Świętokrzyskie – atrakcje, które czekają na Ciebie w tym województwie, na pewno sprawią, że ta wycieczka pozostanie niezapomniana! Województwo świętokrzyskie ma powierzchnię wynoszącą około 11 672 km². Na jego terenie znajdziesz masę interesujących miejsc godnych uwagi. Dlatego jeżeli chcesz poznać wszystkie uroki tego obszaru Polski, wsiadaj w samochód i wyruszają w trasę! Dla Twojej wygody opisaliśmy naszym zdaniem najciekawsze atrakcje świętokrzyskie, które możesz uwzględnić podczas planowania wycieczki.

Świętokrzyskie – co zwiedzić? Gdzie wypożyczyć samochód?

Co zwiedzić w Świętokrzyskim? To zależy od tego, co chcesz zobaczyć! Na terenie tego województwa coś dla siebie znajdzie zarówno miłośnik przyrody, poszukiwacz nowych, malowniczych pejzaży, rodzina z dziećmi żądnymi fantastycznych atrakcji, jak też wielbiciel zabytkowej architektury. Znając swoje potrzeby i oczekiwania względem wycieczki autem po Świętokrzyskim, łatwiej będzie Ci zaplanować trasę, która zadowoli i Ciebie i Twoich pasażerów, bez względu na ich wiek i zainteresowania.

Zatrzymaj się w naszej wypożyczalni!

Zanim przejdziemy do tego, co warto zwiedzić w Świętokrzyskim, w pierwszej kolejności poruszymy kwestie organizacji takiej objazdówki. Samochodowa wycieczka oferuje największą elastyczność i wygodę podróżowania. Co więcej, jest możliwa do zaplanowania nawet kiedy nie masz własnego samochodu! Nasza wypożyczalnia samochodów oferuje nie tylko korzystny wynajem długoterminowy samochodów, ale również przewiduje możliwość wypożyczenia pojazdu na krótszy czas. Dzięki naszej ofercie nawet jeśli nie posiadasz własnego auta, nie musisz rezygnować z wycieczki po tym fascynującym regionie. Wypożycz samochód w jednej z naszych wypożyczalni:

Wynajem samochodu z naszej wypożyczalni daje Ci swobodę podróżowania autem po Świętokrzyskim. Dzięki takiej opcji niemal wszystkie trasy turystyczne w Świętokrzyskim stoją przed Tobą otworem!

Ciekawe miejsca – Świętokrzyskie to raj dla turystów kochających przyrodę!

Rozmaite szlaki turystyczne w Świętokrzyskim to prawdziwa Mekka dla miłośników obcowania z naturą. Co warto zobaczyć w Świętokrzyskim? Do najchętniej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych zaliczamy na przykład:

 • Góry Świętokrzyskie, które stanowią jeden z najstarszych masywów w Polsce. Na szczycie Łysicy, najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich (612 m n.p.m.), znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać malownicze krajobrazy.
 • Rezerwat przyrody Kadzielnia, w którym znajduje się wzgórze z wyrobiskiem po eksploatacji skał. Z góry roztacza się piękny widok na miasto. To piękne miejsce na wartościową lekcję geografii w praktyce!
 • Jaskinia Raj, czyli jedna z najdłuższych i najbardziej malowniczych jaskiń w Górach Świętokrzyskich. Zobaczysz w niej stalaktyty, stalagmity i inne formacje krasowe.
 • Ostoja Żywej Arkadii w Sielpi, w której możesz obejrzeć stawy hodowlane. To miejsce bytowania rzadkich i zagrożonych gatunków ptaków, więc przy okazji to prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych ornitologią. Weźcie ze sobą lornetkę!
 • Rezerwat przyrody Święty Krzyż na szczycie Łysej Góry. Tutaj poza malowniczymi widokami znajdziesz Sanktuarium św. Krzyża z zabytkowym klasztorem i kościołem, czyli coś dla fanów dawnej architektury.

Ogólnie rzecz biorąc, na Twoją uwagę zasługuje po prostu cały Świętokrzyski Park Narodowy obejmujący obszar Gór Świętokrzyskich. Można tu znaleźć różnorodne formacje skalne, źródła i liczne szlaki turystyczne. Przygotuj się na dużo jeżdżenia i chodzenia.

Chociaż województwo świętokrzyskie jest bogate w przyrodnicze skarby, które warto poznać i odkryć podczas wizyty w tym regionie, szlaki turystyczne województwa świętokrzyskiego nie są jedyną atrakcję tego regionu

Sprawdź atrakcje dla dzieci – Świętokrzyskie ma wiele do zaoferowania!

Maluchy i starsze dzieci nie muszą się nudzić podczas podróży! Atrakcje świętokrzyskie dla dzieci obejmują miejsca znane w całej Polsce! Zwiedzając autem Świętokrzyskie z dzieciakami, koniecznie odwiedź:

 • Kultowy Park Dinozaurów w Bałtowie, w którym znajdziesz figury dinozaurów w ich naturalnej wielkości! Na miejscu znajduje się fantastyczne kino #D i masa innych atrakcji! Place zabaw, restauracje - tutaj każdy znajdzie coś fajnego dla siebie.
 • Zamek w Chęcinach usytuowany na wzgórzu, w którym nieco starsze dzieci będą miały okazję poznać historię i architekturę. Na terenie zamku często organizowane są pikniki i festyny.
 • Rabkoland, czyli popularny park rozrywki, w którym znajdziesz karuzele, kolejki górskie, dmuchańce oraz strefy do zabaw i gier.
 • interaktywne Centrum Nauki Eureka w Kielcach to miejsce dla małych miłośników nauki.
 • Park Linowy w Krajnie z trasą dla dzieci i dorosłych, zawieszoną w koronach drzew.
 • Świętokrzyską Kolejkę Wąskotorowa, która oferuje możliwość przejażdżki pociągiem po malowniczych okolicach Gór Świętokrzyskich.

To tylko kilka z wielu atrakcji, które województwo świętokrzyskie oferuje dla dzieci. Region ten jest pełen miejsc, które zapewnią najmłodszym niezapomniane wrażenia i długo pozostaną w ich pamięci.

Zabytki świętokrzyskie – co warto zobaczyć?

Świętokrzyskie obfituje w wiele interesujących zabytków. Pamiętajmy o tym, że jest to region, który słynie nie tylko z rozbudowanej geoturystyki, ale też miejsce o bogatej historii i architekturze. Do zabytkowych miejsc, które warto zwiedzić autem, zalicza się na przykład:

 • Klasztor na Świętym Krzyżu z Sanktuarium św. Krzyża z barokowym kościołem i klasztorem.
 • Średniowieczny Zamek w Chęcinach,
 • Katedra św. Aleksandra w Sandomierzu,
 • Bazylika kolegiacka w Wiślicy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,
 • Synagoga w Chełmie z początku XIX wieku,
 • Klasztor Cystersów w Wąchocku,
 • Kaplica na Górze Świętej Anny na szczycie Góry Świętej Anny,
 • Zamek w Baranowie Sandomierskim zlokalizowany na wyspie,
 • Ruiny zamku w Bodzentynie.

Jak widzisz, zabytkowe atrakcje świętokrzyskie mogą stać się interesującym i fascynującym celem Twojej podróży. To miejsce, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom historii!

Góry Świętokrzyskie – atrakcje, które zapamiętasz na długo!

Mamy nadzieję, że dość dobrze opisaliśmy Ci województwo świętokrzyskie – co warto zobaczyć, gdzie podjechać, skąd wypożyczyć auto… Wycieczka samochodem po tym regionie może okazać się świetnym pomysłem na weekend, lub kilkudniowe zwiedzanie. Zaplanuj dobrze podróż i jedź bezpiecznie! Życzymy miłego zwiedzania i zapraszamy do naszej wypożyczalni!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na blogu



Wynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód