english version

Autem po Mazowszu - najlepsze atrakcje i trasy

Autem po Mazowszu - najlepsze atrakcje i trasy

Wycieczka autem po Mazowszu może być niezapomnianą, weekendową przygodą lub sposobem na spędzenie wakacji w formie aktywnego zwiedzania, tzw. objazdówki. Istnieją bowiem niezwykle malownicze i inspirujące, nieznane miejsca na Mazowszu, które sprawią, że poznasz ten region od najlepszej strony! W tym tekście opiszemy przykładowe ciekawe miejsca w Mazowieckim. Co warto zobaczyć podczas wycieczki samochodowej? Sprawdzamy!

Zwiedzanie autem Mazowsza - czy warto wybrać się w ten region?

Zwiedzanie autem Mazowsza może być świetnym pomysłem na organizację jedno lub kilkudniowej wycieczki. Liczne atrakcje w Mazowieckim obejmują nie tylko zabytki z bardzo ciekawą historią, ale również malownicze pejzaże i atrakcyjne ścieżki turystyczne dla miłośników obcowania z naturą. Jeżeli nie wiesz, gdzie pojechać na weekend w Mazowieckim poniższa lista może Cię zainspirować! Warszawa, Sierpc, Chęciny, Szydłowiec, Pułtusk, Modlin, Ostrołęka, Ciechanów - to tylko kilka z przykładowych miejscowości, które możesz wygodnie zwiedzić samochodem i przy okazji zobaczyć w nich niezwykłe przeczy!

Wycieczka samochodowa po Mazowieckim - atrakcje turystyczne

Warszawa

Wymieniając godne uwagi atrakcje na Mazowszu, warto rozpocząć listę od Warszawy i tamtejszych zabytków. Warszawska Starówka, która w okresie wojny została niemal doszczętnie zniszczona, stojąca nieopodal Kolumna Zygmunta, Pałac Kultury i Nauki, plac Teatralny, plac Zamkowy, Łazienki Królewskie - to tylko kilka z ciekawych propozycji, których nie możesz przeoczyć podczas zwiedzenia Mazowsza samochodem. W Warszawie znajdują się również romantyczne miejsca w województwie mazowieckim: spacer po Agrykoli i Łazienkach królewskich to ulubione miejsce na spacery dla zakochanych!

Pułtusk

Planujesz podróż po woj. mazowieckim? Gdzie na weekend warto wybrać się samochodem? Pułtusk jest jedną z podwarszawskich miejscowości o niezwykle ciekawym znaczeniu historycznym. To właśnie w okolicach Pułtuska miał miejsce historyczny Cud nad Wisłą. Ponadto, dla osób, które są miłośnikami zabytkowej architektury w Pułtusku, znajduje się również:

  • najdłuższy w Europie rynek,
  • kolegiata Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny,
  • klasztor pojezuicki,
  • oraz liczne kościoły: śś. Piotra i Pawła, św. Józefa i Świętego Krzyża itd.

Puszcza Kampinoska

Atrakcje przyrodnicze województwa mazowieckiego znajdziesz blisko Warszawy. Puszcza Kampinoska to niezwykle atrakcyjny kompleks leśny otoczony korytem Wisły, Bzury i z jednej strony skarpa tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej. To doskonale miejsce do zwiedzania przez miłośników ornitologii i dzikich zwierząt. Znajdziesz tu łosie, dzięki, a nawet wilki!

Planujesz wycieczkę autem po Mazowszu? Sprawdź, jakie propozycje przygotowała dla Ciebie nasza wypożyczalnia samochodów. Oferujemy atrakcyjny finansowo wynajem długoterminowy samochodów. Jeżeli planujesz wizytę w tym regionie, zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty, zobacz, co proponuje:

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód