english version

Amerykańska limuzyna – Cadillac CT6

Amerykańska limuzyna – Cadillac CT6

Rodacy Wuja Sama zapowiadają, że europejscy producenci samochodów klasy premium będą mieli się czego bać. Amerykanie pokazali Cadillaca CT6, który kierowany będzie do najbardziej wymagających użytkowników. Ma on być groźną konkurencją dla modeli spod znaku Mercedesa, Audi czy BMW.

 

Ledwo skończył się Salon Samochodowy w Genewie, a już podobna impreza odbywa się za Oceanem. W USA trwa właśnie New York International Auto Show, na którym został pokazany Cadillac CT6.

Limuzyna z Ameryki ma być groźnym konkurentem dla europejskich producentów samochodów tej klasy. Wymiarami zbliżony jest do BMW Serii 7. Ma długość 5184 mm, szerokość 1879 mm, wysokość 1472 mm oraz rozstaw osi 3106 mm. Cadillac chwali się, że do produkcji wykorzystał aluminiową strukturę oraz lekką stal, co pozwoliło na uzyskanie masy 1678 kg (w wersji podstawowej). Jest to więc mniej, niż w przypadku BMW Serii 5.

Wnętrze wykończono wysokiej klasy skórą, egzotcznym drewnem i włóknem węglowym. Jest bardzo przestronne i ma zapewniać komfortową podróż. Uprzyjemniać ją mają m. in. system audio marki Bose, bezprzewodowy internet LTE 4G, bezprzewodowa ładowarka do smartfonów, monitory dla pasażerów podróżujących z tyłu oraz nieazleżnie regulowane fotele w tylnej kanapie z funkcją masażu.

Kierowca będzie miał do swojej dyspozycji ponad 10-calowy ekran dotykowy, dzięki któremu obsłuży wszystkie multimedia. W prowadzeniu samochodu pomogą mu m. in. kamery obserwujące otoczenie pojazdu sprzężone z układem hamulcowym.

Pod maską Cadillaca CT6 będzie mogła pracować jedna z trzech jednostek: 2-litrowa, turbodoładowana o mocy 265 KM, 3,6-litrowa wolnossąca V6 o mocy 335 KM oraz najmocniejsza – 3-litrowa turbodoładowana V6 o mocy 400 KM. Każda z nich będzie współpracowała z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów oraz dołączanym napędem przedniej osi. Oś tylna będzie skrętna, co ma zagwarantować optymalny tor jazdy w zakrętach.

Czy Audi, BMW i Mercedes mają się czego bać? Póki co - nie. Samochód trafi do produkcji dopiero w tym roku, a do Europy zawita najpóźniej w 2020 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że Cadillac CT6 nieprędko zagości na drogach Starego Kontynentu. Auto ma być oferowane także w Chinach, Izraelu, na Bliskim Wschodzie i w Japonii.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód