english version

Wynajem busa - na co zwrócić uwagę? Co warto wiedzieć?

Wynajem busa - na co zwrócić uwagę? Co warto wiedzieć?

Wynajem busa na wakacje, wyjazd służbowy, ale i okazjonalnie – na większe spotkania rodzinne i uroczystości, może być doskonałym rozwiązaniem, które zapewni wygodę, bezpieczeństwo i… oszczędność środków. Dużo wygodniej i taniej jest bowiem zabrać w podróż wszystkich jednym, dużym autem. To zdecydowanie bardziej opłacalna opcja niż w przypadku wyjazdu na kilka samochodów. Wynajem busa na wakacje może okazać się również dobrą opcją dla rodzin wielodzietnych, które na co dzień poruszają się dwoma samochodami. Jakie jeszcze zalety stoją za wyborem takiej opcji? Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania busa i vana? Ile kosztuje wynajęcie busa?

Wynajem busa, na co zwrócić uwagę? 5 praktycznych wskazówek.

Wynajem busów osobowych zasadniczo nie różni się od najmu pojazdów osobowych. Jednak nie da się ukryć, że wynajem busa, czy np. wynajem vanów 7-osobowych cieszy się większą popularnością jako rozwiązanie okazjonalne. Wynajem busa na weekend, czy na wakacje zaliczane jest najczęściej do rozwiązań krótkoterminowych. Jednak nie oznacza to, że nie jest możliwe wypożyczenie tego typu pojazdu na dłuższy okres. Wypożyczalnie samochodów kierują się indywidualną polityką i mogą mieć nieco inne zasady działania. Wynajem busów określony jest szczegółową umową i to od jej zapisów uzależnione są warunki korzystania z auta – zarówno te funkcjonalne, jak i ekonomiczne. Poznaj 5 wskazówek wynajmu busa!

1. Sprawdź sposób rezerwacji i odbioru aut

Każda wypożyczalnia busów proponuje inne warunki najmu. Niektóre firmy nie oferują np. usługi dowiezienia samochodu we wskazane miejsce, inne z kolei mają w zakresie usług nawet komfortowy przewóz osób z lotniska – o określonej godzinie, we wskazane miejsce. Aby dokonać rezerwacji, warto w pierwszej kolejności sprawdzić warunki odbioru. Skąd można odebrać busa? Czy będzie dostępny konkretnego dnia, o określonej godzinie? Czy rezerwacja wymaga przedpłaty? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w wyborze wypożyczalni.

2. Wynajem busa — opinie wypożyczalni

Poza sprawdzeniem oferty danej wypożyczalni przydatne może być również zapoznanie się z prawdziwymi doświadczeniami osób, które miały już sposobność skorzystania z jej usług. Opinie osób, które wynajęły busa na wakacje i recenzje firm, które organizowały przewóz pracowników na wyjazd służbowy, mogą bardzo szybko przekonać, lub zniechęcić do skorzystania z oferty recenzowanej firmy.

3. Zwróć uwagę na limit kilometrów w umowie

Najważniejszą kwestią, nad którą warto dokładnie się pochylić, są zasady określające wynajem busa. Umowa najmu powinna być szczegółowa. Musi zawierać informacje na temat wszystkich podstawowych i dodatkowych opłat. Jeśli decydujesz się na wynajem busa na wakacje i wiesz, że będziesz nim dużo podróżować – koniecznie zwróć uwagę na limit kilometrów. Każda umowa najmu określa podstawowy limit kilometrów w cenie najmu. Jego przekroczenie wiąże się zwykle z naliczaniem dodatkowych opłat. Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na koszt każdego nadprogramowego kilometra i wysokość przyznanego limitu.

4. Sprawdź koniecznie stan techniczny pojazdu

Nie ma nic gorszego niż awaria wypożyczonego pojazdu podczas drogi na wakacje, czy ważną uroczystość, Dla bezpieczeństwa swojego i pasażerów, konieczne jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Każda dobra wypożyczalnia samochodów przed wydaniem auta, szczegółowo weryfikuje ich stan techniczny, a wynajmujący ma wgląd do dokumentów z jego przeglądu. Usługa ta powinna być zawarta w cenie najmu.

5. Zwróć uwagę na udogodnienia

Jeśli decydujesz się na wynajem, busów osobowych z pewnością kieruje Tobą chęć podwyższenia komfortu jazdy. Poza zwiększeniem liczby miejsc pasażerów (np. wynajem busów 9-osobowych), można mieć również wpływ na wybór ewentualnych udogodnień, w które będzie wyposażony bus lub van. Do standardów zalicza się klimatyzację, ale wynajmujący mają do wyboru również szereg innych opcji – począwszy od aspektów technicznych (moc silnika) po szczegółowe wyposażenie busa.

Opel Vivaro Long 2.0cdti 9-os

Ile kosztuje wynajęcie busa osobowego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile kosztuje wynajem busów osobowych. Cena uzależniona jest bowiem od modelu samochodu, czasu, na jaki planuje się go wypożyczyć, celu podróży, a także sumy kilometrów, które planuje się nim przemierzyć. W zależności od tych wszystkich czynników ustalana jest cena najmu.

Pamiętaj, aby zaufać sprawdzonej wypożyczalni.  Od bezpieczeństwa kierowcy i podróżujących zależy jakość usług świadczonych przez firmę oferująca najem samochodów. Szeroki zakres polisy ubezpieczeniowej, stan techniczny, który nie budzi żadnych wątpliwości i duży wybór dostępnych modeli busów mogą sprawić, że wynajem busa może stać się nie tylko dobrą alternatywą leasingu biznesowego, ale i rozsądnym pomysłem, który ułatwi rodzinie przejazd na wakacje.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód