english version

Sprawdzenie historii samochodu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że już w tym roku dostępna będzie usługa "Historia pojazdu". Dzięki niej będzie można sprawdzić, ile razy dane aut był rejestrowany oraz, czy nie jest kradziony. Informacje te są szczególnie przydatne wszystkim tym, którzy planują zakup samochodu.

 

By sprawdzić historię danego pojazdu, będzie trzeba w specjalnej aplikacji wpisać jego numer nadwozia VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numery rejestracyjne. System powie nam, ile razy i kiedy auto było rejestrowane oraz czy nie jest ono kradzione. Będzie to więc świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy będą planowali zakup samochodu. Nie będą już bowiem zdani tylko i wyłącznie na informacje, które otrzymają od sprzedającego.

Usługa zostanie uruchomiona na fali modernizacji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Projekt ten zakłada wprowadzenie wielu innych bezpłatnych usług, do których dostęp będzie możliwy przez internet. Wśród nich ma być m.in. przypomnienie o zbliżających się badaniach okresowych pojazdu oraz posiadanych uprawnieniach do kierowania i ich datach ważności. Każdy rodzic będzie mógł też sprawdzić, czy autokar, który zabierze jego dziecko na ferie, jest dopuszczony do ruchu. W tym celu wystarczy wpisanie jego numerów rejestracyjnych do systemu.

Cały projekt zakończy się w 2016 roku. Usługi dotyczące sprawdzania historii pojazdu oraz dopuszczenia do ruchu autokaru, mają zacząć działać już w roku bieżącym.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód