english version

Jak sprawdzić auto po VIN?

Jak sprawdzić auto po VIN?

Jak sprawdzić auto po VIN? Indywidualny numer VIN auta jest dla pojazdu jak numer PESEL dla Ciebie. Jest przypisany tylko i wyłącznie do danego pojazdu i zawiera masę ważnych informacji na temat historii samochodu. Numer VIN może pomóc sprawdzić szacowany stan auta, zweryfikować, czy w przeszłości samochód brał udział w kolizji, a także zobaczyć, jakie było jego fabryczne wyposażenie. Nietrudno zauważyć, że to bardzo ważne kwestie, które mają bardzo duże znaczenie przy zakupie. Dowiedz się, jak sprawdzić samochód po VIN i jak zdobyć ten numer.

Jak sprawdzić auto po VIN - gdzie szukać identyfikatora?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) składa się z ciągu 17 liter i cyfr. Jest nadrukowany lub wygrawerowany. Można znaleźć go na różnych elementach samochodu. Pamiętaj, że lokalizacja numeru VIN może być zależna od modelu auta. Do miejsc, w których producenci pojazdów umieszczają numery VIN auta, zalicza się na przykład:

 • Tabliczka znamionowa na desce rozdzielczej (szukaj numeru VIN po stronie kierowcy).
 • Krawędź drzwi od strony kierowcy (otwórz drzwi, sprawdź okolice zamka).
 • Wewnętrzna klapa bagażnika (lub tyłu łuk klapy).
 • Wewnętrzne słupki między drzwiami przednimi i tylnymi.
 • Silnik, lub wewnętrzna strona nadwozia pod pokrywą maski.

Oczywiście numer VIN najłatwiej jest zlokalizować w dokumentach pojazdu, ale nie zawsze możesz mieć do nich dostęp.

Jak sprawdzić wyposażenie auta po VIN i jakie inne dane możesz zobaczyć?

Numer VIN auta może bardzo dużo zdradzić o historii i stanie samochodu. Wpisując go w określone bazy (o nich przeczytasz za chwilę), możesz sprawdzić takie informacje jak:

 • Kraj pochodzenia auta i jego producent.
 • Model, typ nadwozia, rodzaj silnika itp.
 • Rok produkcji auta.
 • Historia serwisowa, historia ewentualnych wypadków, w których pojazd brał udział.
 • Fabryczne wyposażenie.

jak widzisz, dzięki numerowi VIN dowiesz się o samochodzie całkiem dużo! Jednak pamiętaj też, że numer VIN sam w sobie nie zawiera pełnych informacji o historii samochodu.

Jak sprawdzić auto po numerze VIN? Gdzie szukać informacji?

W Polsce funkcjonuje kilka stron internetowych oraz oficjalnych instytucji, gdzie można wpisać numer VIN pojazdu w celu sprawdzenia jego historii i informacji. Możesz to zrobić na przykład za pośrednictwem serwisów, takich jak:

 • Centralna Ewidencja Pojazdów (CEP), gdzie możesz sprawdzić historię pojazdu, rejestrację, ubezpieczenie OC, przeglądy techniczne i wiele innych informacji związanych z pojazdem.
 • A także na płatnych platformach internetowych, gdzie za opłatą otrzymasz raport z danymi samochodu, które sprawdzane są po numerze VIN.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak sprawdzić VIN (za darmo, odpłatnie) i jakich informacji dostarczy Ci sam nr VIN auta. Jeżeli planujesz zakup samochodu, poza numerem VIN polecamy również odwiedzić autoryzowany serwis, który oszacuje faktyczny stan techniczny auta. Pamiętaj, że numer VIN auta jest tylko dodatkową informacją, która może pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji.

Jeżeli nie chcesz kupować pojazdu i szukasz alternatywy zakupu, zobacz co oferuje AutoCash. Do naszych specjalizacji zalicza się wynajem samochodów na krótki i dłuższy czas. Proponujemy na przykład elastyczny:

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód