english version

Jak bezpiecznie oddać samochód do wypożyczalni

Jak bezpiecznie oddać samochód do wypożyczalni

Okres wypożyczenia przez Ciebie auta już mija, a Ty nie wiesz co dalej? Oddanie samochodu do wypożyczalni nie jest wcale takie trudne, jeśli zapoznasz się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w wypożyczalni. Najlepiej już wypożyczając auto, zapoznaj się z warunkami, które obejmują Twoją umowę. W ten sposób unikniesz naliczenia dodatkowych kosztów.

Sprawdź miejsce, do którego powinieneś zwrócić samochód

Często bywa tak, że klient chce wynająć auto tylko na przejazd w jedną stronę, wtedy może oddać wypożyczony samochód w innym miejscu, niż go odebrał. W ten sposób możesz podróżować po całej Polsce bez obaw, że nie zwrócisz auta na czas. Miejsce, do którego powinieneś zwrócić samochód, określone jest w umowie, którą podpisałeś przed odbiorem samochodu. Upewnij się, że wiesz, gdzie jest punkt, w którym powinieneś oddać wypożyczony pojazd. 

Sprawdź, kiedy oddać auto

Warunki wypożyczenia samochodu określają, przez jaki okres możesz z niego korzystać. W ramach oferowanej usługi wypożyczalnie samochodowe umożliwiają wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy. Dzięki temu wypożyczysz wybrany przez siebie pojazd na dowolną liczbę dni, a nawet miesięcy. Wypożyczenie krótkoterminowe to dobry wybór, jeśli planujesz jeden przejazd lub wybierasz się na wakacje. Z kolei w przypadku wynajmu średnio- lub długoterminowego umowa dzierżawy obowiązuje od kilku do nawet 60 miesięcy. Decydując się zarówno na wynajem długoterminowy, jak i krótkoterminowy, pamiętaj, żeby sprawdzić w umowie dokładną datę oddania wypożyczonego samochodu, tak by nie pomylić nawet zakresu godzin, który też jest wiążący.

 

Sprawdź w jakim stanie, czysty, czy brudny

Korzystanie z usługi, jaką jest wynajem auta, zarówno od pracownika wypożyczalni, jak i klienta, wymaga, by jak najlepiej spełnione zostały warunki wypożyczenia samochodu określone w umowie. Zakłada ona, że zwrócony pojazd powinien być w takim samym stanie, w jakim go odebrałeś. Pamiętaj więc, by zadbać o to przed oddaniem auta do wypożyczalni. Nie zapomnij wyrzucić wszystkich śmieci, a przed zwrotem samochodu odwiedź myjnię. Dzięki temu po oddaniu nie zostanie naliczona dodatkowa opłata za mycie pojazdu. Zwróć szczególną uwagę na zapis dotyczący palenia tytoniu i przewozu zwierząt. Postaraj się oddać samochód w nienaruszonym stanie — bez śladów swojego użytkowania.

Sprawdź, czy bak musi być pełny

Nie wiesz, czy podczas oddania samochodu do wypożyczalni bak powinien być pełny? Szczegóły znajdziesz w umowie. Większość wypożyczalni udostępnia auta z bakiem zatankowanym do pełna i warunki wypożyczenia samochodu zakładają, że podczas oddania samochodu do wypożyczalni powinno być tak samo. Sprawdź tę informację, by nie zapomnieć przed oddaniem wypożyczonego samochodu, zatankować na pobliskiej stacji paliw. Jeśli o tym zapomnisz, samochód zostanie zatankowany na miejscu, ale na pewno zapłacisz o wiele więcej, niż robiąc to samemu.

Protokół zdawczo-odbiorczy

Pamiętaj, że każda wypożyczalnia samochodów w momencie przyjęcie oddanego przez Ciebie auta powinna przygotować protokół zdawczo-odbiorczy pojazdu. Gdy wypożyczałeś samochód, zaznaczono w nim wszelkie usterki, które były już obecne. Dzięki temu po oddaniu auta do wypożyczalni wiadomo, że to nie Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Pamiętaj, by podpis pracownika wypożyczalni uzyskać też na swojej kopii protokółu zdawczo-odbiorczego samochodu. Dokument ten będzie dowodem w razie naliczenia dodatkowych kosztów lub innych problemów ze strony wypożyczalni. Protokół zdawczo-odbiorczy samochodu powinieneś zatrzymać wraz z umową na dłużej.

Chcąc wynająć auto na konkretny termin przejrzyj ofertę pojazdów dostępnych w wybranej wypożyczalni. W Twoje ręce trafi samochód w idealnym stanie i tego samego oczekuje się od Ciebie.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód